Hledat
Wprowadzenie > Detail SOUVENIRY ZOO PRAHA

SOUVENIRY ZOO PRAHA

Client
Zoo Praha
Segment
Souveniry
Realization
2022
About project

Unikalny projekt sklepu z pamiątkami w nowym pawilonie goryli w praskim zoo - rezerwacie Dja symuluje środowisko typowych sklepów na kontynencie afrykańskim. Nawiązuje on do nowo otwartego pawilonu goryli, dzięki swojej naturalnej atmosferze. Tworzy ją połączenie ciepłych kolorów, drewnianych mebli i celowej przypadkowości półek, która pozwala klientom na swobodne poruszanie się, a jednocześnie prowadzi ich przez cały sklep w sposób pozbawiony przemocy. 

Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu mebli przestrzeń nie traci na przestronności - wręcz przeciwnie. Wysokie regały otaczają sklep jedynie po jego obwodzie. Pośrodku znajdują się niskie gondole, które nie zasłaniają widoku nawet najmniejszym odwiedzającym. Dzięki temu nikt nie przeoczy oferowanych produktów.

Sklep jest połączony z nowo otwartym pawilonem goryli dzięki dominującym elementom z naturalnego patynowanego drewna. Ponadto dekoracja z oryginalnymi artefaktami importowanymi bezpośrednio z Kamerunu dodaje afrykańskiej atmosfery. Drewniane statuetki i maski dodają autentyczności całemu wystrojowi. W ten sposób klienci są płynnie przenoszeni z rezerwacji do sklepu, a afrykańskie doświadczenie nie jest zakłócane.

Do you like this project?

We will be happy to help you with design and implementation of your new store

Non-binding inqury

Similar realization

Copyright © 2024 MORIS design s.r.o.