Hledat
Wprowadzenie > Detail O2

O2

Client
O2 Czech Republic
Segment
Telekomunikacja
Realization
2019-2021
About project

Projekt jest wyjątkowy pod względem zakresu.

Wszyscy pamiętają legendarne budki telefoniczne O2, które były powszechnie używane do wykonywania połączeń w różnych miejscach w Czechach. Zdemontowanie ponad 3500 budek telefonicznych w ciągu dwóch lat - to był cały czas, jaki mieliśmy. Niektóre budki telefoniczne znajdują się bezpośrednio na ulicy, inne w metrze lub centrach handlowych i mają różne podstawy, na których są zbudowane. Deinstalacja automatów telefonicznych oznacza obecność na miejscu około 5 branż, od elektryków, ślusarzy, glazurników i innych.

Mamy wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu obiektami dzięki naszemu oddziałowi budowlanemu, MORIS Construction. Mówiąc najprościej, zajmujemy się obsługą, zarządzaniem i utrzymaniem sklepów różnych firm wielooddziałowych, które nie mają możliwości i czasu na zajmowanie się serwisem i awariami w swoich oddziałach i nie chcą zatrudniać specjalistów do poszczególnych branż. Świadczymy usługi dla sieci sklepów, np. drogerii TETA, O2, SUPER ZOO czy Traficon i innych około 1000 placówek. Dzięki temu nasz zespół może pochwalić się dużym doświadczeniem w realizacji różnorodnych projektów. O2 zyskało w ten sposób silnego partnera w zakresie ekologicznej utylizacji kabin.

Na podstawie analizy i jej oceny zebraliśmy dane i stworzyliśmy dokładny harmonogram, który zawierał listę różnych lokalizacji w całym kraju, w tym kompletne usługi dla każdej lokalizacji, w której umieszczono budkę telefoniczną.

Na miejscu dokonywana jest ocena faktycznego stanu i rozpoczynane są poszczególne prace, które obejmują najważniejszą rzecz, jaką jest odłączenie energii elektrycznej przez specjalistę. Obejmuje to usunięcie budki telefonicznej, rozbiórkę betonowego fundamentu, usunięcie gruzu, usunięcie budki telefonicznej, a następnie sortowanie i utylizację środowiskową. Następnie należy oczyścić i zmodyfikować miejsce, w którym stała skrzynka telefoniczna, np. poprzez wybrukowanie, wyasfaltowanie lub zasianie trawy.

W ciągu dwóch lat ekologicznie zutylizowaliśmy wszystkie budki telefoniczne w całej Republice Czeskiej.

Wynik:

Ekologicznie zutylizowaliśmy ponad 3500 budek telefonicznych

Wyburzyliśmy ponad 3000 metrów sześciennych betonowych fundamentów

Obsialiśmy obszar o powierzchni ponad 2000 m2

Artykuły na temat projektu:

https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-operatori/konec-telefonnich-budek-v-cesku-posledni-budka-hlubyne.A210617_123406_mobilni-operatori_jm

https://cnn.iprima.cz/po-110-letech-konci-era-telefonnich-budek-delnici-odstranili-posledni-v-zemi-27680

https://tv.idnes.cz/domaci/telefonni-budka-posledni-o2-odstraneni.V210617_140305_idnestv_tjz

https://tn.nova.cz/clanek/definitivni-konec-u-pribrami-zmizi-posledni-telefonni-budka-v-cr.html

https://ct24.ceskatelevize.cz/3328292-po-sto-deseti-letech-konci-v-cesku-era-telefonnich-budek-posledni-demontovali-na-pribramsku

https://mam.cz/zpravy/2021-06/dvoulety-sprint-napric-republikou/

Do you like this project?

We will be happy to help you with design and implementation of your new store

Non-binding inqury

Similar realization

Copyright © 2024 MORIS design s.r.o.