Hledat
Wprowadzenie > Detail MOTOTECHNA DRIVE

MOTOTECHNA DRIVE

Client
Mototechna Drive s. r. o.
Segment
Salon samochodowy
Realization
2022
About project

Podjazd do sklepu jest otoczony setkami samochodów zaparkowanych w celu obsługi przedsprzedażowej. Lokalizacja w najmniejszym stopniu nie sugeruje zatem, że jest to miejsce, w którym może znajdować się wysokiej klasy sklep dla klientów VIP. Celowo pracowaliśmy z tym środowiskiem przy projektowaniu wyglądu zewnętrznego. Może to sprawiać proste wrażenie, ale znika ono natychmiast, gdy klient przechodzi przez lobby. Wtedy wie, że znajduje się w świecie luksusu, wysokiej jakości i najwyższej jakości usług. Kontrast między wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym salonu tylko zwielokrotnia efekt "WOW" dla nowych klientów.

Oświetlony front recepcji uzupełnia wielkoformatowa autorska grafika i światła w kształcie tylnego dyfuzora samochodów sportowych. Podkreślają one dynamizm sklepu i oferowanych samochodów. Wszystko to na ciemnym tle wykończonym stiukiem weneckim. Ten wyrafinowany styl dekoracyjny genialnie kontrastuje z luksusowymi samochodami i jasnym wyposażeniem salonu.

Po powitaniu klienci siadają w wygodnych fotelach w poczekalni, która jest wystarczająco oddzielona od biurka, aby zapewnić klientom pełną prywatność podczas przekazywania poufnych danych. Jeśli jednak nie odpowiada to klientom, istnieje salon VIP, który wyraźnie pokazuje wyjątkowość wizyty klienta dzięki klubowej atmosferze. Klientom czas spędzony w sklepie umili nie tylko luksusowe wyposażenie salonu, ale także niewielki bar oferujący wyłącznie najlepsze przekąski, w tym wybrane napoje alkoholowe.

Nowy projekt salonu stworzył specyficzną przestrzeń, w której stanowiska pracy są oddzielone od strefy klienta, chociaż są one zasadniczo zintegrowane z salonem. Nie ma drzwi, a mimo to pracownicy mogą zobaczyć całą przestrzeń bez bycia zauważonym przez klientów. Całość wizualnie ujednolica drewniana stolarka i przyjemnie podświetlona grafika.

Kolejną uderzającą cechą jest ściana fotograficzna 3D. Kompozycja wielokątnych paneli jest celowo ustawiona tak, aby tworzyć idealne tło do fotografowania samochodów we wszystkich kolorach i kształtach. Będzie to zawsze wystarczająco kontrastujący i designerski element, który również łączy się z tożsamością marki Mototechna Drive. Każde stanowisko na hali produkcyjnej do umieszczenia samochodu ma własne oświetlenie. Tworzy to grę świateł na krzywiznach karoserii, lakieru i szyb, która podkreśla luksusowy design samochodów. 

Na powierzchni około 330 metrów kwadratowych udało nam się przekształcić pomysłowy układ w wyjątkowo wygodną przestrzeń dla najbardziej luksusowych samochodów i klientów VIP.

Do you like this project?

We will be happy to help you with design and implementation of your new store

Non-binding inqury

Similar realization

Copyright © 2024 MORIS design s.r.o.