Hledat
Wprowadzenie > Detail KB HOLEŠOVICE

KB HOLEŠOVICE

Client
Komerční banka
Segment
Usługi bankowe
Realization
2023
About project

Komerční banka w Pradze - Holešovicach przeszedł całkowitą modernizację. W jej ramach wyposażyliśmy oddział w nowe meble i elementy wystroju zaprojektowane przez studio Reaktor. Wizualnie czyste meble, z ich modułowością i elastycznością, podążają za nowoczesnym, przestronnym wnętrzem oddziału.

Tuż przy wejściu klientów wita hasło "Stawiamy na zieloną przyszłość" na malowanej proszkowo metalowej siatce. Zielone rośliny, które podkreślają znaczenie tych słów, stanowią wystarczający kontrast dla industrialnego stylu.  Zaokrąglone kształty szafek i stołów nawiązują do aktualnych możliwości technologii cyfrowej. Bardziej zaakcentowane elementy, takie jak blaty stołów, wykonano z laminatu wysokociśnieniowego. Zapobiegło to szybkiemu zużyciu sprzętu. Z drugiej strony, w przypadku szafek na zapleczu lub kontenerów, które nie są tak mocno obciążone, wybraliśmy bardziej ekonomiczną laminowaną płytę wiórową. 

Wykorzystaliśmy nasze bogate doświadczenie zdobyte podczas wielu udanych realizacji, w szczególności przy wdrażaniu zaplecza socjalnego z aneksem kuchennym. Pomogliśmy dostosować je do przestrzeni i potrzeb codziennych operacji. Podobnie, zoptymalizowaliśmy niektóre z pozostałych urządzeń, aby przeprojektowanie innych oddziałów przebiegało sprawniej.

Przetwarzamy również tworzywa sztuczne i zapewniamy między innymi okablowanie elektryczne. Dodaliśmy więc plastikowe komponenty i oświetlenie LED do niektórych elementów projektu. Są to okrągłe lampy, które oświetlają przestrzeń w subtelny i naturalny sposób. Przyczynia się to do stworzenia przyjemnej atmosfery, która koncentruje się na kliencie i jego komforcie bardziej niż na banku. Intencja ta jest wspierana między innymi przez elementy wykonane z naturalnych materiałów, w szczególności litego drewna i forniru dębowego.

Do you like this project?

We will be happy to help you with design and implementation of your new store

Non-binding inqury

Similar realization

Copyright © 2024 MORIS design s.r.o.