Hledat
Wprowadzenie > Detail novinky Projekt, który jest wyjątkowy pod względem zakresu

Projekt, który jest wyjątkowy pod względem zakresu

Wszyscy pamiętają legendarne budki telefoniczne O2, które były powszechnie używane do wykonywania połączeń w różnych miejscach w Czechach. Były one również miejscem, w którym ludzie chowali się przed deszczem i spędzali czas dzwoniąc. Obecnie, w erze elektroniki, zdecydowana większość ludzi przestawiła się na wykonywanie połączeń za pomocą telefonów komórkowych, a więc czasy świetności budek telefonicznych dobiegły końca. Demontaż ponad 3500 budek telefonicznych w ciągu dwóch lat - to był cały czas, jaki mieliśmy.  Jak poradzić sobie z tak ogromną liczbą budek telefonicznych i jak je szybko zdemontować z miejsc, które za każdym razem są zupełnie inne? Aby poradzić sobie z tak dużym projektem, trzeba być przygotowanym na wszystko. Żadne dwie budki telefoniczne nie są takie same, a najtrudniejszą częścią jest przywrócenie powierzchni do stanu sprzed 10 lat, a nie masz do tego pełnego fundamentu, ponieważ są one w 99% stare. Budka może znajdować się na ścianie budynku, na zaspie śnieżnej, w przejściu podziemnym, w lesie, w strefie dla pieszych lub w praskim metrze. A jeśli myślisz, że jesteś gotowy na wszystko, jutro będzie nowe wyzwanie w innej wiosce lub na Placu Wacława. Wielkie podziękowania dla naszych zespołów za poradzenie sobie ze wszystkim" - mówi Adam Klofáč, współwłaściciel firmy MORIS design, która wygrała projekt demontażu budek telefonicznych. Podczas tej akcji rozebraliśmy ponad 3000 metrów sześciennych betonowych fundamentów i obsialiśmy teren o powierzchni ponad 2000 m2. Budki telefoniczne znamy bardzo dobrze, ponieważ zaczęliśmy je oklejać marką O2 17 lat temu. Już wcześniej było to dla nas duże wyzwanie, z którym poradziliśmy sobie w 107%. Dostarczyliśmy nie tylko powłokę, ale także kompletne kasetony i inne nietypowe elementy.

Wymagające przygotowanie

Na pierwszy rzut oka widać, że trzeba było odpowiedzieć na wiele pytań związanych z przygotowaniami, aby wszystko przebiegło sprawnie i było skoordynowane w uzgodnionym terminie.

Niektóre budki telefoniczne znajdują się bezpośrednio na ulicy, inne w metrze lub centrach handlowych i mają różne podstawy, na których są zbudowane. Budki telefoniczne znajdują się na przykład na chodniku, asfalcie lub zwykłej trawie. Deinstalacja automatów telefonicznych oznacza posiadanie około 5 zawodów na miejscu, od elektryka, ślusarza, glazurnika i innych. Ponadto każda budka jest inna. Istnieją 3 podstawowe typy - kabiny wolnostojące, półkabiny lub skrzynki.

Usługa, która oszczędza czas i pieniądze

Naszą przewagą było to, że mamy wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu obiektami z naszym działem budowlanym, MORIS Construction. Mówiąc najprościej, z obsługą, zarządzaniem i konserwacją sklepów różnych firm z wieloma oddziałami, które nie mają możliwości i czasu na zajmowanie się serwisem i awariami w swoich oddziałach i nie chcą zatrudniać ekspertów do poszczególnych zawodów. Świadczymy usługi dla sieci sklepów, np. drogerii TETA, O2, SUPER ZOO czy Traficon i innych około 1000 placówek. Dzięki temu nasz zespół może pochwalić się dużym doświadczeniem w realizacji różnorodnych projektów. O2 zyskało w ten sposób silnego partnera w zakresie ekologicznej utylizacji kabin.

System, który działa przez cały czas

Na podstawie analizy i jej oceny uzyskaliśmy dane, jak prawidłowo rozpocząć taki projekt, aby wszystkie procedury i, co najważniejsze, termin zostały dotrzymane. Stworzyliśmy precyzyjny harmonogram, który zawierał listę różnych lokalizacji w całym kraju, w tym kompletne usługi dla każdej lokalizacji, w której umieszczono budkę telefoniczną.

Trochę adrenaliny na miejscu

A jak wygląda taka obsługa na miejscu? To spora dawka adrenaliny, bo każda lokalizacja jest naprawdę inna. Po prostu na miejscu oceniany jest stan faktyczny i rozpoczynane są poszczególne prace, które obejmują najważniejszą rzecz, czyli odłączenie prądu przez specjalistę. Robi to specjalista, który jest odpowiedzialny za montaż instalacji elektrycznej, usunięcie betonowego fundamentu, usunięcie gruzu, skrzynki telefonicznej oraz późniejsze sortowanie i utylizację środowiskową. Następnie następuje czyszczenie i modyfikacja miejsca, w którym stała budka telefoniczna, na przykład brukowanie, asfaltowanie lub wysiewanie trawy", podsumowuje Adam Klofáč.

Wykończeniowa prosta

Rezultat był fantastyczny, ponieważ w ciągu dwóch lat ekologicznie pozbyliśmy się wszystkich budek telefonicznych w całej Republice Czeskiej i dotrzymaliśmy uzgodnionego terminu. To był dokładnie nasz cel i zrealizowaliśmy go do ostatniej budki telefonicznej.  Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w długiej historii budek telefonicznych na monety i karty telefoniczne" - podsumowuje Adam Klofáč z MORIS design.


Copyright © 2024 MORIS design s.r.o.